اکنون زمان تعبیر رویاها فرا رسیده است آرزوی شمارا برایتان می بافیم

دانستنیهای فرش دستباف

  • تعویض فرش کهنه با نو در تهران با بهترین شرایط

          گرانتر بفروشید:(دست آخر وبدون واسطه به برندقمات قم جهت صادرات بفروشید)

         ارزانتر بخرید:(دست اول و بدون واسطه فرش خود را از تولیدی برند قمات قم بخرید)

 

چرا فرش دستباف بخریم ؟


برخی مزایای فرش دستباف نسبت به فرش ماشینی
۱ .یقین داشته باشید که چون مواد اولیه فرش دستباف طبیعی است برای سلامت جسمانی شما و خانواده تان مفید می باشد  پرزهای پشمی قالی با خاصیت الاستیک و فنری خود حتی نقش یک تشک استاندارد را نیز ایفا می نماید.
۲ .طرح ها و رنگ های متنوع قالی دستباف آرامش روحی و روانی انسان را تامین می نمایدو شما می توانید از میان هزاران طرح و نقش رایج در قالی دستباف ایرانی و با رنگ بندی های بسیار متنوع ، آنچه را که باب طبع تان است و از دیدن آن لذت میبرید انتخاب نمایید
۳ .قالی دستباف تنها کف پوشی است که بر اثر پا خوردن ،نور و شست و شو زیبایی های آن مضاعف گردیده و هیچگاه چشم نوازی خود را از دست نمی‌دهد
۴ .با توجه به استفاده از پشم و ابریشم و پنبه به عنوان مواد اولیه در قالیهای دستباف  هیچگاه شاهد تولید الکتریسیته ساکن نخواهید بود
۵ .قالی دستباف نسبت به همه کفپوش ها از عمر چند برابری برخوردار بوده و قابلیت بسیار بالایی برای پاکیزگی و تنظیف دارد
۶ .فرش دستباف کالایی سرمایه ای است وحتی بعداز سالها استفاده از ارزش آن کم‌نخواهدشد،به عبارتی خرید فرش دستباف مرغوب، خود یک سرمایه گذاری مطمئن است
۷.خریدفرش دستباف حمایت و احترام وپشتیبانی از هنرمندان قالی باف و تولیدکنندگانی است که با سرانگشتان هنرمند خود ،میراث کهن ایران را به تار وپود نقش میکنند.

آیا میدانید؟؟


نماد ایران در بین اقوام مختلف دنیا فرش دستباف میباشد !!!
فرش دستباف هنرمندانه ترین هنر ایرانی است هنری که از سالیان سال و از نسلها به ما رسیده است !!!
چگونه و چه فرشی و کجا بخریم !!!
فرش دستباف خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد !!!
چگونگی مراقبت از فرش دستباف !!!
ساده ترین راه مقابله با بیدخوردگی فرش !!!
چرا بعضی از فرش های نو را میشورند !!!
چرا پشت فرش را میسوزانند !!!
خرید فرش دستباف سرمایه گذاری مطمئنی که ضامن سلامتی ما نیز هست !!!
نقش فرش دستباف در اقتصاد و رونق اقتصادی!!!


هر ملتی یک یا چند کالای نمادین دارد که دنیا آن ملت را با ذکر آن کالا به یاد می آورد، فرش‌دستبافت نماد ملت ایران در بین اقوام جهان بود ه و هست و دنیا ایران را با قالی و فرش دستبافت ایران می شناسند خرید فرش دستبافت هزینه نبوده بلکه سرمایه گذاری است..با خرید فرش های نفیس دستبافت وجوه نقد خود را تبدیل به سرمایه گذاری مطمئن نمایید
قالی ایران باعث رونق بخش های کشاورزی و دامپروری و حتی صنعت است با خرید قالی و فرش دستبافت عملاً این بخشهانیز رونق خواهندیافت.
هنگام خرید فرش دستبافت تمام سعی تان این باشد که مرغوب ترین و نفیس ترین فرش را انتخاب کنید تا سرمایه گذاری خود را تضمین نمایید فرش قمات نمونه بارز این کالای نفیس است.

 

چگونه از فرش‌دستبافت خود مراقبت نماییم ؟


در این بخش مواردی که با رعایت آنها فرش‌دستبافت از گزند صدمات در امان می ماند را در چند بخش بیان می‌کنیم
بخش اول.
۱. سطحی که فرش بر روی آن پهن می شود باید صاف ،خشک و عاری از گرد و خاک باشد
۲ .فرش را بر روی سطوح گچی یا خاکی یا آهکی پهن ننمایید
۳.بهتر است فرش روی لاستیک و یا هر چیز دیگری نیزپهن نگردد
۴ .هنگام نظافت فرش دستبافت باید پنجره ها باز باشد تا گرد و خاک ناشی از نظافت دوباره روی فرش ننشیند
۵. درزهای لابلای سنگ فرش سرامیک و موزائیک که فرش بر روی آنها پهن می‌شود نباید خالی باشد زیرا مخفیگاه خوبی برای رشد بید خواهد بود
۶. برای جلوگیری از بید خوردگی پشت فرش از مقداری پودر نفتالین یا نگزالت و یا مواد گیاهی مانند تنباکو البته در حد متعارف استفاده شود
۷ .چنانچه فرش دچار بید خوردگی شد ابتدا باید سطحی که فرش روی آن قرار دارد را کنترل و تمیز نمود سپس نقاط بیدخورده ترمیم گردند تا هنگام شستشو قسمتهای کنار بید خوردگی آسیب نبینند
۸.عامل بید خوردگی ،پشم‌های ضدعفونی نشده، هوای شرجی و مرطوب و نگهداری فرش در محل های سربسته و متروک و یا عدم توجه به نظافت فرش میباشدلذا فرش ها باید هر ۳ الی ۴ ماه یک بار مورد بازدید قرارگرفته وپنجره هاباز گردیده و هوا دهی شود. و بهترین راه مقابله با بیدخوردگی کشیدن جارو برقی از پشت و روی قالی که اگر تخمریزی بید صورت گرفته ،با مکیدن جاروبرقی مانع بیدخوردگی گردد.
۹.با توجه به نیاز فرش دستبافت به شستشو،چنانچه در نظر دارید فرش را خود شستشو دهید ابتدا آنرا کاملا تکان داده و گرد وغبار آنرا بگیرید وسپس برابر دستورالعمل مربوطه آنرا بشوییدالبته توصیه میشود تا فرشهای دستبافت را جهت شستشو به قالیشویی های معتبر بسپارید.
۱۰.شستشوی فرش با موادپاک کننده دارای خاصیت اسیدی مانند کلر و هیدرو سولفیت ها باعث لطمه به تارهای فرش میشود ولذا بهتر است جهت شستشو از صابون‌های کم‌اسید استفاده گردد.

۱۱ .هر چند وقت یکبار فرش سر و ته شود که به یک اندازه پا خورده و در معرض سایش قرار گیرد اگر مجبور هستید قسمتی از فرش را زیر درب ها قرار دهید درب را طوری تنظیم کنید که هنگام چرخش با فرش تماس نداشته باشد.

۱۲ .چنانچه آب روی فرش ریخته شد باید بلافاصله از فرش گرفته شود و آن قسمت کاملاً خشک گردد.

۱۳ .فرش‌ها نیز بعضاً در روی موکت های صاف یا سنگ و موزاییک و سرامیک کف اتاق بر اثر پا خوردن حرکت می کنند، برای جلوگیری از این مورد می‌توان از آسترهای اسفنج ‌ مانند یا شبکه‌های توری ز جنس pvc نرم استفاده نمود این آستر ها باید کوچکتر از ابعاد فرش باشند.

۱۴. از گذاردن مستقیم نوک تیز پایه صندلی، مبل و یا میز بر روی فرش خودداری کنید در این موارد از زیر پایه های چوبی و یا پلاستیکی ساخته شده استفاده کنید.

۱۶ .از تابش نور مستقیم آفتاب بر روی فرش جلوگیری نمایید .استفاده از روفرشی یا پارچه بر روی فرش یا استفاده از پرده ضخیم و کرکره جلوی پنجره می تواند مفید باشد.

۱۷ .اگرچه نور مستقیم آفتاب برای مدت طولانی موجب پریدگی رنگ فرش می گردد اما لازم است که هر چند وقت یکبار مثلاً ۶ ماه یکبار فرش ها را از داخل اتاق بیرون برده و در معرض جریان هوا قرارداد و به اصطلاح فرش را هوا داد. مدت این کار نباید بیش از چند ساعت باشد به ویژه آفتاب دادن پشت فرش بسیار حائز اهمیت است پشت فرش محل مناسب برای زندگی بید، موریانه و سایر حشرات است و همچنین انواع کپک ها و قارچ ها نیز در محیط تاریک پشت فرش بهتر رشد می نمایند که نور آفتاب باعث نابودی همه آنها می گردد و برای سلامت و عمر بیشتر فرش لازم است توجه : هنگام هوا دادن فرش در مقابل نور خورشید باید چند مرتبه فرش را جارو یا برس کشید تا عوامل گفته شده بهتر از فرش خارج شوند .

۱۸ .چنانچه فرش در اتاقهای در بسته قرار دارد هفته ای یکبار درها و پنجره‌ها را باز کرده و از نظر بید خوردگی و سایر عوامل مانند رطوبت، هوای اتاق را کنترل نمایید در انبارهای بزرگ فرش، بهتر است از تهویه های متعدد و مناسب استفاده گردد .

۱۹ .برای یکنواخت ماندن سطوح فرش بهتر است هر ۶ ماه یکبار آن را سر و ته پهن نماییم.

۲۰ .از قرار دادن گلدان و یا درختچه بر روی فرش یا کنار آن خودداری کنید زیرا آب های اضافی گلدان ها غالبا باعث پوسیدگی فرش می شوند.

۲۱. در نقاطی که آب و هوای آن گرم و مرطوب است بهتر است از فرش‌های تمام پشم استفاده شود چرا که این فرش‌ها رطوبت کمتری جذب می‌کنند.

۲۲.فرشهایی که مورد استفاده قرار گرفته اند و به مرور زمان فرسوده شده اند را میبایست مرمت یا تعویض نمود.

۲۳.از چسب زدن به ریشه های فرش جهت جلوگیری از آلودگی جدا خودداری نمایید چراکه این چسبها به راحتی در قالیشویی ها پاک نمیشوند. ..

 

 راههای مقابله با بید خوردگی:


تا حالا برایتان پیش آمده که فرشتان دچار بید خوردگی یا بید زدگی شده باشد؟ بید خوردگی فرش دستباف یکی از مهمترین و شایعترین آسیب های فرش های دستی به شمار می رود که به دلیل عدم توجه صاحبان این فرش ها، سالانه فرش های دستباف زیادی دچار بید خوردگی می شوند که متاسفانه به علت همین موضوع، بعضی از فرش های دستباف قابل ترمیم نیستند.
بید حشره ای است که به راحتی می تواند فرش دستباف گرانبهای شما را بدون آنکه متوجه شوید به نابودی کامل بکشاند.

 

## خاص ترین فرش ابریشم قم(فرش دستباف ابریشم قم) را با بهترین برند فرش ابریشم ایران/قم با شرایط آسان تعویض فرش کهنه با نو بصورت نقدواقساط و بدون واسطه از تولیدی فرش/قالی ابریشم قم (برند قمات قم) بخواهید ##

  • تعویض قالی کهنه با نو در تهران با بهترین شرایط

          گرانتر بفروشید:(دست آخر وبدون واسطه به برندقمات قم جهت صادرات بفروشید)

         ارزانتر بخرید:(دست اول و بدون واسطه فرش خود را از تولیدی برند قمات قم بخرید)

 

بهترین فرش دستباف = فرش ابریشم ، فرش قم ، فرش ابریشم قم

 

بهترین پیشنهاد برای خریداران فرش دستباف ، مطالعه دقیق راهنمای خرید فرش دستباف می باشد.

 راهنمای خرید فرش دستباف در صفحه اصلی سایت قمات قم

*** بهترین فرش دستباف ابریشم و کرک وابریشم اصل قم را فقط و فقط دربرند قمات پیدا میکنید ***

 

آنچه در قالی قم و اصفهان و تبریز میبینید

 

یکجا در برند قمات ببینید.

 

 

 

 


مدیریت(شکاری): 09129615080
مدیر فروش: 09129610489

 قم: چهارراه بازار
تلفن:02537707722

یزد: خیابان مطهری 
تلفن: 03537262525

امروز 9       دیروز 102       هفته گذشته 111       ماه گذشته 2172       همه 165942

Kubik-Rubik Joomla! Extensions