اکنون زمان تعبیر رویاها فرا رسیده است آرزوی شمارا برایتان می بافیم

مصاحبه با روزنامه اقتصاد پویا

 

& تعویض فرش کهنه با نو بابهترین شرایط در تهران و کشور&

  گرانتر بفروشید ( دست آخر و بدون واسطه به برند قمات قم بفروشید)

     ارزانتر بخرید ( دست اول و بدون واسطه از تولیدی برند قمات قم بخرید )

 

 

 

  «قمات» نماد کیفیت و افتخار فرش ایران

محمد شکاري  با رویکرد جدید و نگاهی متفاوت از گذشته و پس از طی فراز و نشیب های فراوان در مسیر تولید، توانسته است گام های موثری بردارد. وی در حال حاضر یک هزار دار قالی دارد و همراه ۱۵۰۰ بافنده که به نوبه خود در بحث اشتغال زایی کمکی شایان توجهی کرده است. محمد شکاری مدیرخانه هنرمندان قالیباف در گفت و گو با خبرنگار روزنامه اقتصاد پویا از نیازها و کم و کاستی های این صنعت گفت.
*ویژگی برند قمات در مقایسه با دیگر کالاهای تولیدی در داخل کشور چیست؟
نقشه ها منحصر به خودمان است باتوجه به سلیقه مشتریان خارج از کشور کار میکنیم ۹۰ درصد از کار ما گرفتن سفارش است وبرای جذب مشتری ۱۰ در صد از ان را داخل نمایشگاه گذاشتیم . همچنین برند قمات برگرفته از سه شهر قم، اصفهان و تبریز است که ما محسنات فرش های این  سه شهر را گرفته و به این اسم نام گذاری کرده ایم تا به خوبی در ذهن ها حک شود.
*نقش برند در فرش دستباف چیست؟
سالهاست که جهانیان ایران را با فرش میشناسند و فرش دستباف را با ایران، بسیاری از افراد با زحمت های زیادی که در این حوزه کشیده اند بعد از فوتشان تمامی زحماتشان از بین رفته چون در این کار برند سازی نکرده اند .اگر برند سازی میکردند افراد دیگرهمان برند را خریده و پیرو آن  کار را ادامه میدادند و زحمات آن ها از بین نمیرفت برند یک نشان تجاری است و نشان موفقیت و قدرت و جذب مشتری برای داخل به خارج از کشور است.
*ایا تولیدات فرش ایران با سلایق مشتری مطابقت دارد؟
کمتر از ۲ درصد چون جایگاهی را نداریم که سلیقه مشتری را به ما بگویند، حدود ۹۰ درصد سفارشی که ما میگیریم بر مبنای سلیقه مشتری خارج از کشور است.
*برای رونق فرش دستباف چه نظری دارید؟
ساختاری که در کشور حاکم است درباره فرش دستباف باید شکسته شود باید از بزرگان فرش که سال ها در صادرات فرش بوده اند استفاده شود، نظر و سلیقه مشتریان خارج از کشور را بدانیم و از ان ها برای رونق کار بهره بگیریم.
*شما به عنوان پیشکسوت در این زمینه به خوانندگان ما پیشنهاد میکنید که چه فرشی را بخرند؟
پیشنهاد من این است که:
با هر بودجه ای فرش دستباف را انتخاب کنند؛
فرشی را بخرند که هم زینت باشد و هم سرمایه؛
فرشی که دارای شناسنامه می‌باشد را خریداری کنند؛
از برندی خرید کنند که دارای حداقل ۲۰ سال تضمین کیفیت باشد؛
ضمن حفظ رسالت فرش ایرانی مدرن و به روز هم باشد؛
از برندی خرید کنند که معتبر باشد.
*جناب شکاری نظرشما راجع به انتخاب فرش برتر چیست؟
سیستمی که فرش برتر در چند سال گذشته از طرف مرکز ملی فرش انتخاب میشود به نظر من سیستم صحیحی نمیباشد و این موضوع را به دفعات تذکر دادیم که سیستم اشتباهی است. فرش برتر یعنی فرشی که بتواند منافع بیشتری را برای یک بافنده داشته باشد، خریدار بیشتری را نیز جذب کند، در واقع اقتصاد مقاومتی را به عمل تبدیل کند. فرش برتری را که ما انتخاب میکنیم با فرش هنری متفاوت است. فرش هنری یک کار هنری است ولی فرش برتر یعنی از تمام جهات بتوانیم یهتر تولید کنیم وفروش و منافع بیشتری داشته باشیم.
*تعریف شما از اقتصاد مقاومتی چیست و با صادرات غیر نفتی چه رابطه ای دارد؟
وقتی میگوییم اقتصاد یعنی کاری میخواهیم  انجام دهیم که منافع داشته باشیم وقتی می گوییم مقاومت یعنی کالایی تولید کنیم که نیازمان به دنیای خارج کم باشه و ارز آوری هم داشته باشیم اقتصاد مقاومتی با صادرات
غیر نفتی رابطه ای تنگاتنگ دارد,بخشی از اقتصاد مقاومتی همان صادرات غیر نفتی است زیرا فرش دستباف بزرگترین تجارت غیر نفتی به حساب می ایدو کم توجهی به آن جایز نیست.وقتی ۱۲٫۰۰۰٫۰۰۰ نفر در سال های گذشته به طور مستقیم و غیر مستقیم از فرش ارتزاق مینمودند و هم اکنون به ۵٫۰۰۰٫۰۰۰نفر تقلیل  یافته اند جای بررسی دارد.در کشورهایی که چنین پتانسیلی وجود داشته باشد اگر مدیران آن قوی انتخاب شوند به راحتی میتوان مرکز  ملی فرش را به وزارت فرش تبدیل کرد.
*به نظر شما نمایشگاه امسال نسبت به سال گذشته تغییری کرده؟
نمایشگاه امسال هیچ فرقی که نکرده به نظر بنده بدتر هم شده، نمایشگاه یعنی محل نمایش .ما این نمایشگاه را تبدیل به فروشگاه کرده ایم اگر این تعداد ۷۰۰ شرکت کننده به ۲۰۰ نفر برسد و در محلی کوچکتر و با امکانات رفاهی بهتر برگزار شود خیلی مثمر ثمر خواهد بود. در نمایشگاه امسال از چیدمان برخی غرفه ها گرفته تا نحوه نشستن داخل غرفه صحیح نمیباشد و این سیستم در حد نمایشگاه بین المللی نیست.

 

 

## خاص ترین فرش ابریشم قم(فرش دستباف ابریشم قم) را با بهترین برند فرش ابریشم ایران/قم با شرایط آسان تعویض فرش کهنه با نو بصورت نقدواقساط و بدون واسطه از تولیدی فرش/قالی ابریشم قم (برند قمات قم) بخواهید ##

*** بهترین فرش دستباف ابریشم و کرک وابریشم اصل قم را فقط و فقط دربرند قمات پیدا میکنید ***

 

 

آنچه در قالی قم و اصفهان و تبریز میبینید

 

یکجا در برند قمات ببینید.

 

 

 

 


مدیریت(شکاری): 09129615080
مدیر فروش: 09129610489

 قم: چهارراه بازار
تلفن:02537707722

یزد: خیابان مطهری 
تلفن: 03537262525

امروز 9       دیروز 102       هفته گذشته 111       ماه گذشته 2172       همه 165942

Kubik-Rubik Joomla! Extensions